• English
  • Swedish
  • French

Membránová čerpadla


Albin AD – AODD (vzuchem poháněná membránová čerpadla) revoluce

 

Nový Albin AD je úspěšný díky eliminaci problémů oproti konvenčním AOD vzducho-membránovým čerpadlům jako jsou velké pulzace, zastavování řídících ventilů, cenou náhradních dílů, hlučnosti, čas na odstavení.

Díky důmyslnému otáčejícímu ventilu kde nedochází ke tření (FPV) a flexibilním membránám (FDS), můžeme nabídnout menší poruchovost, snížení nákladů na provoz a zvýšení efektivity...

 


Nižší spotřeba vzduchu *

Tichý a bezpulzní chod *

Delší servisní intervaly *

Jednoduché pro instalaci *

Jednoduchá údržba *

Běh na sucho bez poškození *

Vyžaduje méně prostoru k instalaci *
 * v porovnání s tradičními membr. čerpadly.

Image


Vlastnosti
Švédskývanálezce Svante Bahrton vyvinul revoluční AODD čerpadlo, které má dnes Albin Pump celosvětově patentováno. Čerpadla AODD mají spoustu výhod, které zákazníci očekávají. Produktem našeho snažení je compaktní čerpadlo s atraktivními výhodami. 
Toto čerpadlo sumarizuje čeho Albin Pump chce dosáhnout.
 
1. Potřeba nižší ceny
Toho bylo dosaženo redukcí třecích ztrát - nižší spotřeba vzduchu. Vyplívající nižší provozní náklady a systém je přátelský k životnímu prostředí. Jako conseqence, pulzace kapaliny je dramaticky nižší a není potřeba investovat do tlumiče pulzací. Čerpadlo mělo také delší periodu životnosti. 

2. Potřeba snížení počtu poruch
Albin Pump AD navrhl čerpadla s minimálními počty pohybujících se částí a veškeré komponenty jsou vyměnitelné s čerpadlem stále připojeným na potrubí. Flexibilní membrány také zvyšují životnost až 5x více v porovnání s konvenčními čerpadly.  

Kompletně odlišný a mnohem lepší
 Membránová čerpadla jsou designována pro velkou kapacitu a dlouhou životnost. V porovnání s tradičnimi čerpadly nabízí o 70% méně pulzací, vyšší výkon, redukci hlučnosti a 3-5 krát větší interval mezi servisními intervaly. Variantní instalace čerpadla ve všech polohách, velice flexibilní. Všechny náhradní díly jsou velice snadno přístupné bez nutnosti demontáže čerpadla z potrubí, čímž minimalizují čas odstavení. Všechny tyto zlepšení snižují provozní náklady, redukují cenu náhradních dílů a zvyšují ekonomiku provozu.

Chytrý design
AD Pump je designována za účelem co největšího výkonu - a co nejmenších nákladů na údržbu a energii. Čerpadla produkují méně pulzací a tudíš méně vibrací a méně hluku. Snížením  hmotnosti narůstají možnosti použití v dalších aplikacích. Díky centrálnímu přímému proudění jsme zařídili minimální energetické ztráty a spotřebu vzduchu. Čerpadla s tímto designem jsou ideální pro OEM aplikace do strojů a zařízení s požadavkem na minimální rozměry a komplikované umístění.Nicméně čerpadla jsou vhodná i jako náhrada stávajících konvenčních čerpadel, které mají problémy s častými poruchami.

 
Vzduchový motor
Patentovaný vzduchový ventil je srdce celého systému, který zajišťuje bezproblémový chod. Sytém obsahující ventil a vzduchový motor je samočistitelný, vzduch bez oleje, čistý či špinavý stlačený vzduch a necitlivý k zamrzání - tvorbě ledu.


Klapkový ventil
Důležitou inovací v těchto čerpadlech je speciální klapkový ventil. Jeho funkce není závislá na jakékoliv pozici natočení čerpadla - maximálně flexibilní při instalaci. Další výhodou ventilů je tichý chod a samozavýratelnost. Tyto výhody předcházejí problémům se zasekáváním ventilů  a zvyšují servisní intervaly.


Centrální proudění skrze flexibilní membránové uložení
Jedním tajemstvím proč čerpadlo má klidný chod je patantovaná FDS technologie (Flexible Diaphragm Suspension). Membrány nejsou uloženy fixně na spojovací ose ale pohybují se samostatně, překrývají se jejich pohyby čímž minimalizují pulzace a zvyšují životnost a oprávnitelnost centrálního proudění.

Zvýšení funkcionality, flexibilní design
Místo přerušovaného proudění kapaliny s mnoha změnami směru proudění, je kapalina čerpána přímo skrz střed čerpadla. Třecí ztráty jsou redukovány a proudění je více snažší a účinější. Tímto je pumpa více kompaktní s flexibilním designem.

 

Latest news

Bredel
(28.06.2013)

Náhradní díly...

Číst dál...
Zprovozněno
(11.11.2010)

Právě se povedlo rozeběhnout nové stránky....

Číst dál...
© Copyright 2007